5 lat Instagrama
Blog

5 lat Instagrama

Znany wszystkim Instagram został założony 6 października 2010 roku, czyli mija właśnie równiutkie 5 lat. Z tej okazji Postanowiłem nieco pochylić się nad historią fotograficznego giganta.

Instagram to dzieło Kevina Systroma i Mike’a Kriegera. Powstał jednocześnie jako serwis internetowy oraz aplikacja na system iOS. Jego nazwa pochodzi od aparatów fotograficznych Kodak Instamatic, podobnie jak charakterystyczny kwadratowy format zdjęć.

Już 12 grudnia 2010 nowy serwis społecznościowy miał milion użytkowników. We wrześniu 2011 roku było to już 10 milionów ludzi, natomiast miesiąc wcześniej, w sierpniu, liczba zdjęć w serwisie przekroczyła 150 milionów (z czego prawdopodobnie 30% to zdjęcia jedzenia). Nic dziwnego, że serwisem zainteresował się Facebook. W kwietniu 2012 roku marka Instagram została sprzedana za około milion dolarów.

Obecnie Instagram ma ponad 400 milionów użytkowników i wciąż się rozwija. W pierwszym tygodniu lipca 2015 standardowy format zdjęć 640×640 został zastąpiony przez rozmiar 1080×1080 pikseli. Pod koniec sierpnia tego roku umożliwiono nareszcie wrzucanie zdjęć w dowolnym formacie.Logo Instagrama

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *