iPhonografia
Różne

iPhonografia

Gama smartfonów Apple
7 lat ewolucji Iphone’a

Minęło już ponad 7 lat, odkąd nieżyjący już Steve Jobs zaprezentował światu pierwszy telefon z nadgryzionym jabłkiem na obudowie. W tym czasie świat całkowicie oszalał na punkcie smartfonów. To także załuga iPhone’a, który stał się jednym z najlepiej sprzedających się, najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej pożądanych telefonów na całym świecie.

Design i funkcjonalność w połączeniu z płynnością działania i prostotą obsługi sprawiły, że iPhone, pomimo stosunkowo wysokiej ceny zdobył wielką popularność. Paradoksalnie dzięki tej cenie stał się także smartfonem uważanym za luksusowy, elitarny i prestiżowy, na który nie każdy może sobie pozwolić. Między innymi dzięki temu iPhone pojawił się na milionach (jeśli nie miliardach) selfie.

Innym powodem, dla którego iPhone stał się królem selfie i Instagrama, jest jego aparat, który już w pierwszej generacji wyróżniał się na tle konkurencji. W 2007 roku 2 megapiksele naprawdę robiły wrażenie. Najnowsze modele iPhone 5s oraz iPhone 6 mają aparaty o matrycy 8 megapikseli. Nie jest to rekord w tej kategorii, jednak dzięki zaawansowanym technicznie rozwiązaniom zdjęcia z iPhone są po prostu ładniejsze i zajmują mniej miejsca w pamięci telefonu.

Powstał nawet termin iphonografia, który oznacza tyle, co fotografia z iPhone. Zdecydowanie dla wielu jest to sztuka, której poświęcają wiele czasu, uwagi oraz pieniędzy. Do iPhone’a można dokupić wiele modeli obiektywów i soczewek, a nawet adapter umożliwiający podłączenie obiektywu od lustrzanki cyfrowej. Rezultaty bywają oszałamiające!

iPhone z obiektywem
iPhone z adapterem i obiektywem od lustrzanki

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *